Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Młynarski na Dzień Matki, Koncert M... jak M. po prawej sylwetka mężczyzny po lewej duży czerwony godździl
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie

"Lorem Ipsum” - spektakl dla młodzieży i dorosłych Vagabond Physical Collective - w czwartek 7 listopada 2019 r. o godz. 18.00.

2019-11-06

Wstęp bezpłatny - obowiązują wejściówki do odbioru w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com

Zadanie publiczne jest współfinansowane przez miasto Suwałki.

Spektakl dla młodzieży i dorosłych w ramach programu TEATR POLSKA 2019. Czas trwania - 60 min. Po spektaklu artyści zapraszają na rozmowę z widzami na temat teatru tańca.

 

"Lorem Ipsum" to autorski spektakl teatr tańca traktujący o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami. "Lorem Ipsum" - to określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła”:

„Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności.”

 

Spektakl "Lorem Ipsum" porusza prozaiczne, ogólnoludzkie tematy oraz wykorzystuje środki wyrazu, które w ogólnym rozrachunku przemawiają zarówno do widza obytego z teatrem tańca, jak i do widza, dla którego ta dziedzina sztuki jest czymś nowym i dotąd nieznanym. "Lorem Ipsum" powstało z myślą o promocji teatru tańca wśród środowisk, w których ta forma sztuki jest wciąż mało znana. Stanowi on pomost pomiędzy teatrem stricte dramatycznym, a teatrem fizycznym i teatrem tańca. Struktura spektaklu oraz użyte w nim środki wyrazu sprawiają, że "Lorem Ipsum" stanowi ciekawe urozmaicenie i dopełnienie repertuaru polskich instytucji teatralnych.

 

Realizatorzy spektaklu: reżyseria - Paweł Urbanowicz, choreografia - zespół, dramaturgia - Anna Turczyńska i Franciszek Szumiński, reżyseria świateł - Paweł Murlik, muzyka - Mateusz Flis, grafika - Beata Sadowska. Premiera spektaklu miała miejsce 15.09.2018 r. w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK www.teatrrozbark.pl.

 

Filmowy zwiastun spektaklu „Lorem Ipsum”:

https://www.youtube.com/watch?v=yVzgvQC0jQo.

 

Vagabond Physical Collective - nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu - Filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie www.ast.bytom.pl. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie i światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z których widz może się utożsamić. W skład kolektywu wchodzą: Monika Witkowska, Wiktoria Zawadzka, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona oraz Paweł Urbanowicz. Strona FB: https://www.facebook.com/vagabondphysicalcollective/.

 

Celem programu TEATR POLSKA www.teatrpolska.pl jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego www.instytut-teatralny.pl ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij